Вопрос-ответ

Ваше имя: *
E-mail:
Ваш вопрос: *  
Введите код: *  код для проверки  
                
Вопрос от: 30.04.2015 - 13:05
Имя: Наталья Николаевнаmolodceva_n@mail.ru

Доброго дня!
Підприємець на планує займатися експортом пиломатеріалів.
Чи може він перебувати на єдиному податку? Чи потрібно реєструватись платником ПДВ? Чи є необхідність створити ТОВ?
Дякую!
Ответ: Шановна Наталя Миколаївна, суб’єкт підприємницької діяльності фізична особа має право перебувати на спрощеній системі оподаткування платником єдиного податку 3 групи з урахуванням обмежень доходу за календарний рік.
При плануванні експортних операцій пиломатеріалів необхідно враховувати вимоги Кабінету Міністрів України від 21.05.2012р. № 436 щодо обмеження переміщення через митний кордон України лісоматеріалів та пиломатеріалів (Додаток 3).
Суб’єкт підприємницької діяльності фізична особа, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування платником єдиного податку 3 групи має право зареєструватись платником ПДВ.
Питання про створення юридичної особи у формі товариства з обмеженою відповідальністю приймається особисто.


Вопрос от: 01.11.2013 - 12:46
Имя: Ларисаmlv140690@mail.ru

Добрый день!
Наша организация - Закрытое Акционерное Общество «Нефтегазовая компания «АФБ»,
организационно-правовая форма – ЗАО,
форма собственности – частная,
единственным акционером ЗАО является иностранная компания (100% участия).
Согласно договору займа от 03.05.2012 г. нами были получены денежные средства на цели финансирования инвестиций от этой иностранной компании-акционера.

Вопрос: Является ли данная сделка контролируемой?
Если является, должны ли мы предоставить в Инспекцию ФНС уведомление о контролируемых сделках?
Ответ: Уважаемая Лариса, понятие «контролируемые операции» вводится Законом Украины № 408-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» и вступает в действие с 01.09.2013г.
Как видите, речь идет о трансфертном ценообразовании. В соответствии с нормами НКУ (п.14.1.251 1 ст.14.) трансфертное ценообразование - это система определения обычной цены товаров и/или результатов работ (услуг) в операциях, которые в соответствии с требованиями ст. 39 НКУ являются контролируемыми.
Нормы ст.39 Налогового кодекса будут применять при определении базы налогообложения в контролируемых операциях по налогу на прибыль и НДС.
Перечень хозяйственных операций, которые являются контролируемыми приведен в п.39.2.1. ст.39 НКУ.

С уважением,
Римма Осичнюк


Вопрос от: 08.10.2013 - 13:04
Имя: Иванdi-van@ukr.net

Добрый день,имею ли я право пользоваться(находиться,посещать) своим земельным участком и домом до полного оформления наследства? Сестра,которой пренадлежит вторая часть дома препятствует моему появлению,а также приезду оценщика,имели место угрозы(словесныеЮо физ.расправе при помощи собак)
Ответ: Уважаемый Иван, Вы обратились в аудиторскую фирму, которая предоставляет консультации по налоговому и финансовому учету. Для получения ответа на Ваш вопрос Вам необходимо обратиться в юридическую фирму.
С уважением,
Римма Осичнюк


Вопрос от: 16.09.2013 - 13:57
Имя: Андрейandriikazandzhan@yahoo.com

Добрый день, я директор Коммунального предприятия в Крыму, основной вид деятельности - содержание двух кладбищ в городе, скажите, согласно ст 197 п. 197.1.10 имеет ли предприятие льготы либо полное освобождение от уплаты налогов?
С уважением, Андрей
Ответ: Уважаемый Андрей, перечень операций, которые приведены в п.197.1.10. ст.197 раздела V НКУ освобождены от налогообложения налогом на добавленную стоимость (НДС). К примеру если Ваше Предприятие получает деньги за продажу урны (см. абз. р.), сумма данной реализации не облагается НДС. При этом, обратите внимание на содержание п. 197.1.11. ст.197 раздела V НКУ, в котором указано, что освобождение от НДС не распространяется на поставку таких же услуг при захоронении или кремации животных «…197.1.11. звільнення, зазначені у підпункті 197.1.10 цього пункту, не поширюються на операції з постачання послуг з поховання та кремації трупів тварин і пов'язану з цим діяльність;...”.

«…РОЗДІЛ V. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ Стаття 197. Операції, звільнені від оподаткування 197.1. Звільняються від оподаткування операції з: 197.1.10. постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами, а саме:
а) виклик агента ритуальної служби для оформлення замовлення на організацію та проведення поховання;
б) оформлення медичної довідки про причини смерті;
в) доставка замовникові ритуальних атрибутів для організації поховання;
г) навантаження, розвантаження та перенесення ритуальних атрибутів;
ґ) транспортні послуги, що надаються у процесі організації поховання;
д) продаж стандартної труни;
е) продаж контейнера для перевезення оцинкованої труни; запаювання оцинкованої труни;
є) утримання тіл померлих у холодильних камерах понад норму перебування (після смерті у лікувальному закладі, а також тих, що померли вдома чи інших місцях);
ж) послуги з підготовки тіла покійного до поховання або кремації (послуги перукаря та косметолога, обмивання, бальзамування, укладання в труну);
з) копання могили;
и) перенесення труни з тілом покійного (додому, до квартири в багатоповерховому будинку, до моргу; з дому, квартири, моргу тощо до місця поховання);
і) музичний супровід обряду поховання;
ї) проведення громадянської панахиди;
й) послуги організатора обряду поховання;
к) виготовлення та встановлення металевої намогильної таблички, хреста, надголовника або тимчасового пам'ятного знака;
л) продаж стандартних похоронних вінків і траурних стрічок для них;
м) організація відправлення труни з тілом покійного чи урни з прахом покійного за кордон;
н) у разі проведення підпоховання в могилу послуги з демонтажу елементів існуючого надгробка (пам'ятника) та їх установка;
о) написання тексту на траурній стрічці;
п) кремація;
р) продаж урни;
с) продаж кубка для урни;
т) поховання урни з прахом у могилу, у колумбарії, розвіювання праху;...”.

С уважением,
Римма Осичнюк.


Вопрос от: 27.05.2013 - 15:28
Имя: маринаsprytik67@mail.ru

Можно ли расторгнуть договор дарения на дом?Если да то при каких условиях.
Ответ: Уважаемая Марина, Вы обратились в аудиторскую фирму, которая консультирует по вопросам налогового и финансового учета. Ваш вопрос не касается налогообложения или финансового учета.
Рекомендую обратиться к юристу.
С уважением,
Римма Осичнюк


Вопрос от: 23.05.2013 - 17:21
Имя: Александрsmaggler@mail.ru

День добрый!
При внесении автомобиля, который принадлежит предприятию в уставный фонд другого предприятия, можно ли данное действие отнести к расходам или нельзя (т.к. это передача корпоративных прав).

С Уважением, Александр.
Ответ: Уважаемый Александр, внесение активов взамен получения корпоративных прав не является расходами Предприятия.
С уважением,
Римма Осичнюк.


Вопрос от: 19.03.2013 - 13:25
Имя: Дмитрий

Я СПД 1-ая группа.Могу ли я работать по безналу с юрлицами.
Ответ: Уважаемый Дмитрий, согласно требованиям НКУ п.291.4 ст.291 упрощенцы 1-й группы - это "...фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень...”
Поэтому работать с юридическими лицами и по безналичному расчету Вы не имеете права.
С уважением,
Р.Осичнюк


Вопрос от: 16.03.2013 - 13:00
Имя: Сергейs-lugov@yandex.ru

30 месяцев работал по контракту за рубежом. В январе 2013 вернулся в Украину. Обязан ли я декларировать свои доходы (зарплату) в Украине?
Ответ: Шановний Сергій, громадяни, які отримували у 2012 році доходи за межами України зобов’язані подати до податкового органу за місцем реєстрації податкову декларація про майновий стан та доходи.
Порядок оподаткування іноземних доходів, передбачено статтею 170 Податкового Кодексу України. Іноземні доходи включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача таких доходів, та оподатковується за ставками, 15 та /або 17 відсотків.
У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим Кодексом та іншими законами.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

З повагою,
Р.Осічнюк


Вопрос от: 16.03.2013 - 12:55
Имя: Сергейs-lugov@yandex.ru

30 месяцев работал по контракту за рубежём. В январе 2013 вернулся в Украину. Обязан ли я декларировать свои доходы (зарплату) в Украине?
Ответ: Шановний Сергій, громадяни, які отримували у 2012 році доходи за межами України зобов’язані подати до податкового органу за місцем реєстрації податкову декларація про майновий стан та доходи.
Порядок оподаткування іноземних доходів, передбачено статтею 170 Податкового Кодексу України. Іноземні доходи включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача таких доходів, та оподатковується за ставками, 15 та /або 17 відсотків.
У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим Кодексом та іншими законами.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

З повагою,
Р.Осічнюк


Вопрос от: 10.12.2012 - 22:47
Имя: Павелmgna@rambler.ru

Каков перечень товаров, с которых подлежит уплата акцизного сбора в 2012?
Какие существуют условия освобождения уплаты акцизного налога?
Ответ: Уважаемый Павел, к подакцизным товарам относятся: спирт этиловый и другие спиртные дистилляты, спиртные напитки, пиво; табачные изделия, табак и промышленные заменители табака; нефтепродукты, сжиженный газ; автомобили легковые, кузова к ним, прицепы и полуприцепы, мотоциклы. Перечень операций с подакцизными товарами, которые не подлежат налогообложению содержит п. 213.2. ст.213 Налогового Кодекса Украины. Перечень операций с подакцизными товарами освобождаемые от налогообложения содержит п.213.3 ст.213 Налогового Кодекса Украины.
С уважением,
Римма Осичнюк


<< пред       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10       след >>